Wymienniki ciepłej wody użytkowej

Informacje

Producenci

Dostawcy

Brak dostawców

ELEKTROMET DWUPŁASZCZOWY WGJ-g 140 LITRÓW Zobacz większe

ELEKTROMET WYMIENNIK DWUPŁASZCZOWY WGJ-g 140 LITRÓW

223-14-000

Nowy produkt

Elektromet wymiennik WGJ-g 140l dwupłaszczowy z cyrkulacją, emaliowany w polistyrenie

Więcej szczegółów

2 Przedmioty

Ostatnie egzemplarze!

1 648,00 zł brutto

Więcej informacji

Bojler wymiennik C.W.U. 100l dwupłaszczowy WGJ-g ELEKTROMET

Urządzenia te mają zbiorniki ciśnieniowe na wodę użytkową wykonane z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą specjalnej, wysokotemperaturowej emalii ceramicznej, która tworząc szklistą powłokę chroni je przed korozją. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym zbiorników jest anoda magnezowa, której działanie opiera się na różnicy potencjałów elektrochemicznych materiału zbiornika i anody. W omawianych podgrzewaczach, zbiornik na wodę użytkową po zewnętrznej stronie opasany jest dodatkowym płaszczem stalowym tworzącym wymiennik o dużej powierzchni grzewczej. Pozwala to na szybkie podgrzanie wody użytkowej przez wodę kotłową przepływającą w przestrzeni między płaszczyznami.

Wymiennik dwupłaszczowy jest jednym z najwydajniejszych wymienników lecz w podstawowej wersji czynnik grzewczy przepływa po najmniejszej linii oporu od wlotu do wylotu dwupłaszcza. Pozostawia to część powierzchni wymiennika niemal w strefie martwej, w której odbywa się tylko śladowa wymiana ciepła, gdyż nie dopływa tam odpowiednia ilość ciepłej wody z kotła.

Wprowadzone przegrody w wymienniku najpierw rozdzielają wpadającą strugę wody na dwie równe połówki, a następnie kierują ją zakolami w dół do wyjścia z wymiennika. Wymusza to przepływ wody przez całą powierzchnię płaszcza wodnego, a co za tym idzie zwiększa jego wydajność.

Wymienniki i podgrzewacze WGJ-g dwupłaszczowe TURBO przystosowane są do zamontowania grzałki elektrycznej na korku 1½”, w tym szczególnie produkowanej przez ZUG ELEKTROMET grzałki typu EJK z izolowanymi elementami grzejnymi, które nie pobierają prądu ochronnego jaki generuje anoda magnezowa dla ochrony antykorozyjnej zbiornika. Zwiększa to trwałość zbiornika i żywotność anody magnezowej.

                          

  Do wymiennika proponujemy grzałkę elektryczną

https://www.kotly-polska.pl/grzalki-elektryczne/761-elektromet-ejk-mini-zespol-grzejny-grzalka-15-kw230v.html?search_query=grzalka&results=12

lub

https://www.kotly-polska.pl/grzalki-elektryczne/762-elektromet-ejk-mini-zespol-grzejny-grzalka-20kw230v.html?search_query=grzalka&results=12

   Kotły Polska sklep internetowy oferta

30 innych produktów w tej samej kategorii: