Kotły gazowe, regulatory, akcesoria
Kotły gazowe, regulatory, akcesoria

Oferta sklepu  KOTŁY POLSKA w tym zakresie oferuje m.in.  kotły gazowe jedno- oraz dwufunkcyjne.  Produkty pochodzą od renomowanych producentów takich jak Termet,  Vaillant, Junkers - Bosch.

Kotły gazowe, regulatory, akcesoria Jest 102 produktów.

Podkategorie

 • Kotły kondensacyjne

  Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.

  Aby wodę o temperaturze 100°C zamienić w parę, należy dostarczyć pewną ilość energii cieplnej. Gdy powstała para zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się na tej powierzchni i odda przy tym taką samą energię, która wcześniej była potrzebna, aby nastąpiło odparowanie.

  Zasadę kondensacji wykorzystano rówież w technice grzewczej. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oznacza to oszczędność energii nawet do 25%.
  Podstawowe zalety techniki kondensacyjnej:

  - efektywne wykorzystanie energii zawartej w paliwie - efektywność energetyczna do 94% (sprawność znormalizowana do 109%)
  - bezpieczeństwo eksploatacji
  - możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych
  - cicha praca urządzeń
  - wysoka trwałość związana przede wszystkim z zastosowaniem wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem
  - redukcja emisji szkodliwych substacji - znak Błękitnego Anioła"

 • Regulatory do kotłów...

  Wykorzystanie regulatora temperatury pieca gazowego pozwala z dużą precyzją dopasować moc urządzenia grzewczego do strat i zysków ciepła w pomieszczeniach. Montaż sterownika kotła gazowego gwarantuje oszczędność energii, a także utrzymanie wysokiego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Regulator temperatury do pieca gazowego inteligentnie steruje zadaną temperaturą kotła CO, a także utrzymuje wskazaną temperaturę pokojową. 

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 102 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 102 elementów