Kotły CO, regulatory i akcesoria
Kotły CO, regulatory i akcesoria

Kotły CO stanowią rewolucję w dziedzinie ekologicznego ogrzewania. Te innowacyjne urządzenia zapewniają nie tylko efektywne i wydajne ogrzewanie, ale również redukują emisję dwutlenku węgla (CO2), co ma kluczowe znaczenie dla walki ze zmianami klimatycznymi. Są one niezwykle popularne w wielu gospodarstwach domowych ze względu na swoją niezawodn...

Kotły CO stanowią rewolucję w dziedzinie ekologicznego ogrzewania. Te innowacyjne urządzenia zapewniają nie tylko efektywne i wydajne ogrzewanie, ale również redukują emisję dwutlenku węgla (CO2), co ma kluczowe znaczenie dla walki ze zmianami klimatycznymi. Są one niezwykle popularne w wielu gospodarstwach domowych ze względu na swoją niezawodność i przyjazność dla środowiska.

Jak działają kotły gazowe?

Kotły CO, znane również jako kotły na gaz, to bardzo popularne urządzenia grzewcze. Proces ten odbywa się poprzez spalanie paliwa w specjalnej komorze spalania. Energia wytworzona podczas spalania jest następnie przekazywana do wody lub powietrza, które krążą w systemie centralnego ogrzewania, rozprowadzając ciepło w pomieszczeniach.

Jakie są zalety kotłów CO?

Dzięki zaawansowanym technologiom spalania, kotły CO są w stanie maksymalnie wykorzystać energię zawartą w paliwie, co tym samym przekłada się na oszczędność i niższe koszty ogrzewania. Wysoka efektywność oznacza również mniejsze zużycie paliwa, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne poprzez redukcję emisji szkodliwych substancji.

Dostępne w ofercie kotły CO cechują się również niezawodnością i długotrwałą pracą. Dzięki solidnej konstrukcji i zastosowaniu wysokiej jakości materiałów urządzenia te są odporne na uszkodzenia i zapewniają niezawodne działanie przez wiele lat. Odpowiednie utrzymanie, a także regularne przeglądy techniczne mogą jeszcze bardziej przedłużyć żywotność kotła.

Oferujemy m.in. kotły gazowe jedno- oraz dwufunkcyjne. Produkty te pochodzą od renomowanych producentów urządzeń grzewczych, takich jak m.in. Termet, Vaillant, Junkers i Bosch. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty. W przypadku pytań zapraszamy także do kontaktu z nami.

Więcej

Kotły CO, regulatory i akcesoria Jest 116 produktów.

Podkategorie

 • Kotły kondensacyjne

  Zjawisko kondensacji można zauważyć w otaczającej nas przyrodzie. Często wczesnym rankiem można zaobserwować zjawisko przemiany pary wodnej w wodę, np. na łące, gdy tworzą się krople rosy na trawie czy liściach. W niskiej temperaturze część pary wodnej zawartej w powietrzu ulega skropleniu.

  Aby wodę o temperaturze 100°C zamienić w parę, należy dostarczyć pewną ilość energii cieplnej. Gdy powstała para zetknie się z powierzchnią o niskiej temperaturze, skropli się na tej powierzchni i odda przy tym taką samą energię, która wcześniej była potrzebna, aby nastąpiło odparowanie.

  Zasadę kondensacji wykorzystano rówież w technice grzewczej. W kotłach kondensacyjnych następuje kondensacja zawartej w spalinach pary wodnej (powstałej w wyniku spalania gazu), a odzyskana dzięki temu dodatkowa energia zostaje przekazana do instalacji c.o. Dzięki odzyskanej dodatkowej energii ciepła skraplania, kotły kondensacyjne mają o wiele wyższą sprawność w stosunku do kotłów konwencjonalnych. Oznacza to oszczędność energii nawet do 25%.
  Podstawowe zalety techniki kondensacyjnej:

  - efektywne wykorzystanie energii zawartej w paliwie - efektywność energetyczna do 94% (sprawność znormalizowana do 109%)
  - bezpieczeństwo eksploatacji
  - możliwość stosowania różnych przewodów powietrzno-spalinowych
  - cicha praca urządzeń
  - wysoka trwałość związana przede wszystkim z zastosowaniem wymiennika ze specjalnego stopu aluminiowo-krzemowego z dodatkiem magnezu, odpornego na korozję w kontakcie z kondensatem
  - redukcja emisji szkodliwych substacji - znak Błękitnego Anioła"

 • Regulatory do kotłów...

  Wykorzystanie regulatora temperatury pieca gazowego pozwala z dużą precyzją dopasować moc urządzenia grzewczego do strat i zysków ciepła w pomieszczeniach. Montaż sterownika kotła gazowego gwarantuje oszczędność energii, a także utrzymanie wysokiego komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Regulator temperatury do pieca gazowego inteligentnie steruje zadaną temperaturą kotła CO, a także utrzymuje wskazaną temperaturę pokojową. W naszej ofercie znajdują się różnego rodzaju regulatory w konkurencyjnych cenach.

  Sterowniki do kotłów gazowych

  Sterowniki do kotłów gazowych pozwalają na inteligentne zarządzanie i optymalizację pracy kotłów. Dzięki nim można osiągnąć wyższą efektywność energetyczną, lepszą kontrolę temperatury oraz większą oszczędność. Dzięki zastosowaniu technologii zaawansowanych algorytmów i czujników sterowniki monitorują i regulują pracę kotła w czasie rzeczywistym, dostosowując ją do aktualnych warunków i zapotrzebowania na ciepło. Pozwala to na zoptymalizowanie zużycia gazu i utrzymanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach.

  Kontrola pracy kotła

  Sterowniki do kotłów gazowych umożliwiają programowanie różnych trybów i harmonogramów pracy. Dzięki czemu można dostosować ustawienia do indywidualnych preferencji i potrzeb. Wiele sterowników do kotłów gazowych oferuje możliwość zdalnego sterowania za pomocą smartfonów lub innych urządzeń mobilnych. Dzięki temu można kontrolować pracę kotła z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty regulatorów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 116 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 116 elementów