Naczynia wzbiorcze (ciśnieniowe)
Naczynia wzbiorcze (ciśnieniowe)

Zamknięte naczynia wzbiorcze (przeponowe) mają kilka funkcji. Najważniejszym z zadań, jakie spełniają, jest utrzymanie prawidłowego ciśnienia w każdym miejscu instalacji. Istotne jest zapewnienie ochrony instalacji przed nadmiernym wzrostem lub obniżeniem się ciśnienia. Naczynie wzbiorcze przeponowe ma za zadanie kompensować te wahania ciśnienia...

Zamknięte naczynia wzbiorcze (przeponowe) mają kilka funkcji. Najważniejszym z zadań, jakie spełniają, jest utrzymanie prawidłowego ciśnienia w każdym miejscu instalacji. Istotne jest zapewnienie ochrony instalacji przed nadmiernym wzrostem lub obniżeniem się ciśnienia. Naczynie wzbiorcze przeponowe ma za zadanie kompensować te wahania ciśnienia spowodowane zmianą temperatury wody grzewczej.

Zasada działania naczynia przeponowego

Zasada działania naczynia przeponowego jest prosta. Składa się ono z dwóch przestrzeni gazowej i wodnej. Przestrzeń powietrzna zazwyczaj jest zamknięta przez zawór lub odpowietrznik. Przestrzeń wodna (instalacyjna) oddzielona jest od gazowej elastyczną membraną. Membrany mogą być wymienne (mocowane na flansz) lub niewymienne (wprasowane pomiędzy częściami naczynia).

Gdy rośnie temperatura wody, wzrasta również jej objętość. Woda zaczyna wypełniać wewnętrzną membranę, aż do osiągnięcia maksymalnej temperatury roboczej. Chroni to instalację przed rozszczelnieniem. W tym momencie membrana znajdująca się wewnątrz zbiornika wypełnia niemal całe jego wnętrze. Gdy temperatura cieczy spada, zmniejsza się jej objętość, a ciśnienie powietrza w części powietrznej zbiornika wpycha wodę z powrotem do instalacji i cykl może rozpocząć się od nowa.

Zbiornik przeponowy CWU

Zbiornik przeponowy CWU (Centralnego Ogrzewania Wody Użytkowej) to specjalny rodzaj zbiornika stosowanego w systemach centralnego ogrzewania. Jego głównym zadaniem jest stabilizacja ciśnienia wody w systemie oraz zapewnienie elastycznego zasobnika wody. Dzięki urządzeniu system ogrzewania wody użytkowej jest bardziej elastyczny i efektywny – pozwala na dostęp do ciepłej wody w razie potrzeby.

Oferujemy szeroki wybór zbiorników przeponowych CWU o różnych pojemnościach i parametrach technicznych. Współpracujemy z renomowanymi producentami, aby dostarczać wyłącznie produkty najwyższej jakości, które spełniają najnowsze standardy branżowe. Nasze zbiorniki przeponowe CWU charakteryzują się solidną konstrukcją, trwałością i niezawodnością. Dostarczamy urządzenia, które będą służyły przez lata. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Więcej

Naczynia wzbiorcze (ciśnieniowe) Jest 6 produktów.

Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów
Pokazuje 1 - 6 z 6 elementów